ULI Poland: Around a City in 8 Questions - E-meeting with the Mayor of Lodz

When

2021-04-22
2021-04-22T09:30:00 - 2021-04-22T10:30:00
Europe/Paris

Choose Your Calendar

  Where

  Online Webinar Poland This event will be hosted online. POLAND
  22/04/2021: W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA wirtualne spotkanie z Prezydentem LODZI. [Spotkanie jest po polsku/Meeting is in Polish.]
  Udział w spotkaniach jest BEZPŁATNY i otwarty dla członków ULI i osób niezrzeszonych, ale wymaga REJESTRACJI. Po rejestracji każdy otrzyma link do zalogowania się.
   
  HANNA ZDANOWSKA, Prezydent ŁODZI, będzie gościem kolejnego spotkania online z cyklu W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA, które odbędzie się 22 kwietnia 2021 (czwartek) o godz. 9:30.
   
  Ostatnia dekada to okres dynamicznego rozwoju Łodzi. Miasto, które przez lata było synonimem rozwoju przemysłowego i sukcesu materialnego bardzo mocno odczuło przemiany ustrojowe końca XX w. Teraz na nowo określa swoją tożsamość i z atutami, które posiada stara się walczyć o inwestorów z największymi ośrodkami nie tylko w Polsce, ale i Europie. 
   
  Jak to wpłynie na rozwój miasta, którego liczba mieszkańców w ciągu ostatnich 30 lat zmniejszała się o ponad 150 tys.? Czy Łódź znowu stanie się ziemią obiecaną? Gdzie władze widzą przestrzeń do inwestycji? Jakimi argumentami chcą zachęcić talenty do osiedlania się i co mają do zaoferowania obecnym mieszkańcom? Jak pandemia wpłynęła na realizację miejskich inwestycji?  Na rozwój jakich branż stawia łódzki samorząd? Gdzie będzie można stawiać wieżowce? Na co mogą liczyć inwestorzy w mieście?

  To tylko część pytań, które zostaną zadane Hannie Zdanowskiej, prezydent Łodzi, która będzie gościem trzeciego spotkania z cyklu „W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA”.
   
  Rozmowę poprowadzi TOMASZ SZPYT-GRZEGÓRSKI, redaktor naczelny Property Insider.
   
  Zarys programu
  - Parę słów od Pani Prezydent
  - Wywiad z Panią Prezydent
  - Pytania od uczestników spotkania
   
  „W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” - to cykl wirtualnych spotkań z Prezydentami największych polskich miast, które służą przedstawieniu strategii i polityki przestrzennej oraz wizji rozwoju miasta, a także umożliwieniu otwartego dialogu między włodarzami miast i przedstawicielami branży nieruchomościowej.

  Podczas spotkań rozmawiamy o planach, jakie mają władze miast, aby uczynić je bezpiecznymi, bardziej stabilnymi, zrównoważonymi środowiskowo, odpornymi na zmiany klimatyczne i sprzyjające integracji społecznej, ale też konkurencyjnymi i atrakcyjnymi dla inwestorów i młodych talentów.

  Zaplanowaliśmy 8 wirtualnych spotkań z Prezydentami 8 największych polskich miast. Każdy Prezydent otrzyma 8 takich samych pytań dotyczących różnych aspektów życia miasta. Pozostałe pytania są zadawane przez uczestników spotkania.
   
  ZAPRASZAMY 22 KWIETNIA 2021 na godz. 9:30.
   
  Spotkania odbywają się na platformie ZOOM. Spotkania są prowadzone w języku POLSKIM.
  Spotkania są BEZPŁATNE i otwarte dla wszystkich ale wymagana jest REJESTRACJA. Po rejestracji każdy otrzyma link do zalogowania się.
   
  Dziękujemy Partnerom i Patronom cyklu!
   
  Zdjęcie: www.lodz.pl

  Speakers

  Speaker

  Hanna Zdanowska

  Mayor of Lodz

  Prezydent Miasta Łodzi Absolwentka Politechniki Łódzkiej. W 2006 roku została radną Rady Miejskiej, później wiceprezydentem Łodzi. Jesienią 2007 roku wybrana posłanką do Sejmu RP. W 2010 roku, po zwycięstwie w wyborach samorządowych została zaprzysiężona na stanowisko Prezydenta Miasta Łodzi. Na drugą i trzecią kadencję wybrana przez łodzian już w pierwszej turze wyborów. Mayor of Łódź Graduate of the Technical University of Łódź. In 2006 she became a Councilor of the Łódź City Council, and later the Deputy Mayor of Łódź. In autumn 2007 she was elected a Member of the Polish Parliament; and in 2010 for the position of Mayor of the City of Łódź. In 2014 and 2018 she was reelected.

  Speaker

  Tomasz Szpyt-Grzegórski

  Property Insider

  Dziennikarz i redaktor z 15-letnim stażem w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Specjalizuję się w tematyce gospodarczej i nieruchomościowej. Jego teksty ukazały się m.in. w takich tytułach jak: Dziennik, Dziennik Gazeta Prawna, The WalI Street Journal Polska, Newsweek, GazetaPrawna.pl, Forsal.pl, Dziennik.pl, BiznesPolska.pl. TheCity.com.pl, Eurobuild Central & Eastern Europe, Rzeczpospolita. Jeste właścicielem firmy TSG Media i redaktorem naczelnym e-tygodnika nieruchomościowego Property Insider. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Journalist and editor with 15 years of experience in national and local media. He specialises in economic and real estate issues. His texts have appeared in such titles as Dziennik, Dziennik Gazeta Prawna, The WalI Street Journal Polska, Newsweek, GazetaPrawna.pl, Forsal.pl, Dziennik.pl, BiznesPolska.pl. TheCity.com.pl, Eurobuild Central & Eastern Europe, Rzeczpospolita. He is the owner of TSG Media and editor-in-chief of the Property Insider e-weekly. Tomasz is a graduate of the Faculty of Law and Administration at the University of Warsaw.