ULI Poland: Around a City in 8 Questions - E-meeting with the Mayor of Poznan

When

2021-05-18
2021-05-18T10:00:00 - 2021-05-18T11:00:00
Europe/Sarajevo

Choose Your Calendar

  Where

  Online Webinar Poland This event will be hosted online. POLAND
  W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA wirtualne spotkanie z Prezydentem POZNANIA. [Spotkanie jest po polsku/Meeting is in Polish.]
  Udział w spotkaniach jest BEZPŁATNY i otwarty dla członków ULI i osób niezrzeszonych, ale wymaga REJESTRACJI. Po rejestracji każdy otrzyma link do zalogowania się.
   
   
  JACEK JASKOWIAK, Prezydent POZNANIA, będzie gościem kolejnego spotkania online z cyklu "W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA", które odbędzie się 18 maja 2021 (wtorek) o godz. 10:00.
   
  Rozmowę poprowadzi TOMASZ SZPYT-GRZEGÓRSKI, redaktor naczelny Property Insider.

  Zarys programu
  - Parę słów od Prezydenta
  - Wywiad z Prezydentem
  - Pytania od uczestników spotkania
   
  „W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” - to cykl wirtualnych spotkań z Prezydentami największych polskich miast, które służą przedstawieniu strategii i polityki przestrzennej oraz wizji rozwoju miasta, a także umożliwieniu otwartego dialogu między włodarzami miast i przedstawicielami branży nieruchomościowej.
   
  Podczas spotkań rozmawiamy o planach, jakie mają władze miast, aby uczynić je bezpiecznymi, bardziej stabilnymi, zrównoważonymi środowiskowo, odpornymi na zmiany klimatyczne i sprzyjające integracji społecznej, ale też konkurencyjnymi i atrakcyjnymi dla inwestorów i młodych talentów.
   
  Zaplanowaliśmy 8 wirtualnych spotkań z Prezydentami 8 największych polskich miast. Każdy Prezydent otrzyma 8 takich samych pytań dotyczących różnych aspektów życia miasta. Pozostałe pytania są zadawane przez uczestników spotkania.
   
  ZAPRASZAMY 18 MAJA 2021 na godz. 10:00.

  Spotkania odbywają się na platformie ZOOM. Spotkania są prowadzone w języku POLSKIM.
  Spotkania są BEZPŁATNE i otwarte dla wszystkich ale wymagana jest REJESTRACJA. Po rejestracji każdy otrzyma link do zalogowania się.

  Dziękujemy Partnerom i Patronom cyklu!
   
   
   Zdjęcie: Janusz Starczewski

  Speakers

  Speaker

  Jacek Jaskowiak

  Mayor of Poznan

  Urodzony w Poznaniu. Społecznik, działacz sportowy, były przedsiębiorca. Jest absolwentem wydziału prawa i administracji w Poznaniu. Od 2014 roku pełni funkcję Prezydenta Miasta Poznania. W roku 2018 został wybrany na drugą kadencję, uzyskując w wyborach blisko 56% głosów. Jako prezydent Poznania stara się zmieniać miasto w taki sposób, by było dla mieszkańców jak najlepszym miejscem do życia. Doświadczenie zawodowe zdobywał w latach 90. w firmach handlowych. Pracował m.in. dla dra Jana Kulczyka w Kulczyk Tradex. Wraz z inwestorami biznesowymi uczestniczył w tworzeniu tysięcy miejsc pracy w Polsce. Odkąd został prezydentem, w Poznaniu zachodzą znaczące zmiany. Miasto dynamicznie się rozwija, co doceniają zarówno mieszkańcy, jak i eksperci. Kierunek działań został jasno określony, a ich celem jest to, by Poznań stał się miastem przyjaznym do życia dla każdego, tolerancyjnym i otwartym na różnorodność. Prywatnie ceni sobie teatr oraz twórczość Jacka Kaczmarskiego. Jego pasją jest sport, w szczególności biegi narciarskie, z którymi również pozostaje związany jako członek Komisji Światowej Federacji Narciarskiej.